Niusy » Ciekawostki o grzybach » Grzybowe dziwności…

Grzybowe dziwności…

Dodał: Wiesław Kamiński (zenit)

 

Grzyby zadziwiają swoimi formami i miejscami w których czasami rosną. Chciałem przedstawić przesłane niedawno zdjęcia i opisać ciekawostki które zainteresują „grzybomaniaków” Jeśli masz równie ciekawe zdjęcia i grzybowe „dziwności” Wyślij na email nagrzyby@gmail.com zdjęcia i odpowiedni tekst opisu grzybowych dziwności.Grzybowe piętrowce

Przesyłam zdjęcie które wykonałem 15 września. Te prawdziwki w tym dniu lub dzień wcześniej znalazła Pani Mirosława Ciurko Właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego "Przyjemność" w Dobczy (k. Sieniawy). Nie wiem ile ważył ten prawdziwek (a raczej prawdziwki) ale przyznacie, że to niesamowite jak wyrosły. Prawdziwki rosły w rowie, gałąź drzewa podwinęła troszkę kapelusz tego większego i to spowodowało, że na tak przygotowanym "gruncie" wyrósł ten drugi.

Z poważaniem,

Stanisław MączkaŚcierniskowe koźlarze


Witam. Zalazłem te grzyby dziś rano w nietypowym miejscu. Grzyby te rosły na polu 100m od lasu, a dokładnie na ściernisku. Planowałem je zostawić aby podrosły ale dowiedziałem się że dziś będzie pole orane. POZDRAWIAM.
fabian

 
Komentarzy (5) | 26.09.2012 | Drukuj | Poleć znajomemu

Napisz komentarz:

Zaloguj się by dodać komentarz.