Niusy » Polska której nie znamy... » Zimowy wypad...do zamku w Będzinie )

Zimowy wypad...do zamku w Będzinie )

Dodał: Ząbek

 

Galeria foto
Witam szanownych czytelników tego szanownego portalu. :) Na początek pytanko. Co szanujący się klubowicz porabia w zimę ? Noooo ? ......Zgadza się :) Ale oprócz tego ? ........Noooooo ? Masz rację, pije napój grzybiarza i rozgrzewa się nalewkami. :) Ale wreszcie następuje prawidłowa odpowiedź czyli klubowicza w zimę...nosi. Niekoniecznie do lasu. :) I mnie też wyniosło, a mogłem sobie siedzieć w ciepłym domku i wmawiając sobie że mi jest zimno dogrzewać się jakąś pobożną nalewką. Ale nic z tego. Zima w pełni w w pełni naładowane akumulatorki coby się nie zdziwić w plenerze. Pytanko dzisiaj tradycyjne pt. Gdzie.

 I tym razem odezwała się we mnie żyłka szperacza zamkowego. To takie już u mnie hobby że na widok każdego zamku, warowni tudzież ruin jak i pięknych wyniosłych budowli tego typu coś we mnie się budzi i serducho zaczyna żyć szybszym tempem.

Wybór padł na zamek w Będzinie. Tam jeszcze nie byłem a i odległość bliska więc w sam raz na zimową wycieczkę. Zamek ten stoi o rzut moherowym beretem czyli prawie w mieście Będzinie na wzgórzu. To wzgórze w porze zimowej ma jedno przekleństwo. Mianowicie przeraźliwie tam wieje a ja wychowany na ciepłym kaloryferze paskudnie nie lubię jak mi mroźny wiatr owiewa szybko kostniejące paluszki. :) I jak tu pstrykać pikne fotki kiedy naciskając na przycisk migawki masz wrażenie jakbyś nie palcem a zdrewniałą gałązką operował na przyciskach aparatu. :)

Historia tego zamku jest. :) No głupio powiedziane bo który zamek nie ma historii ? ) Ale ta historia jest dłuuuuuga jak...historia średniowiecznych budowli. )

Dla tych co lubią czytać a jeszcze czytać ze zrozumieniem polecam stronę opisującą ten zamek http://www.zamkipolskie.com/bedzin/bedzin.html

Tak więc zostawiam Was sam na sam z historią tego zamku dodając trochę foteczek mojego autorstwa. :) A żeby Wam było milej to polecam do tego rozgrzewający napój, niekoniecznie herbatę...:)

 

 

 

 
Komentarzy (8) | 2.02.2010 | Drukuj | Poleć znajomemu

Napisz komentarz:

Zaloguj się by dodać komentarz.